V pondělí kolem půl páté odpoledne přepadl u Chudeřic ženu, kterou chtěl okrást o kabelku. Ve chvíli, kdy kolem poškozené procházel, chytil kabelku, kterou měla přes rameno a pokusil se ji odcizit. Chvilku se s ní o tašku přetahoval, a přestože žena během potyčky upadla na zem, svůj majetek nadále houževnatě bránila, takže se dal nakonec na útěk s prázdnou.

Jeho touha po penězích byla tak silná, že se rozhodl je získat za jakoukoliv cenu. Dvě hodiny po neúspěšném přepadení přišel na benzínku v Bílině, vytáhl na obsluhu nůž a pod pohrůžkou jeho bezprostředního použití donutil zaměstnankyni k vydání finanční hotovosti z pokladny. Z pumpy poté s necelými sedmi tisíci utekl.

Policisté ihned začali po pachateli obou přepadení intenzivně pátrat a hned další den ho na základě zajištěných důkazů a svědectví zadrželi. Muži dále prokázali, že se před týdnem v Ledvicích vloupal do zaparkované dodávky, kdy násilím vnikl do kabiny automobilu, ve kterém ale nenašel nic hodnotného. Odstranil proto okénko vedoucí do nákladového prostoru, ze kterého si odnesl bourací kladivo, vrtačku, pilu a další nářadí v hodnotě 23 tisíc korun.

O dva dny později se společně s dalším zatím neznámým komplicem vloupal ve Světci do kaple na hřbitově, ze které odcizili křovinořez, sekačku a další zahradní nářadí a náčiní za nejméně osm tisíc. Dále je podezřelý, že minulý čtvrtek odcizil ze společenské místnosti ubytovny v Chudeřicích televizor v hodnotě čtyři tisíce korun.

Zadržený byl obviněn z přečinů krádeže a loupeže, policisté podali podnět k jeho vzatí do vazby. Pokud bude odsouzen, může strávit až deset let ve vězení.(dav)