Místní na to nejdříve nadávali, teď je to pro ně prostor pro „špehování“. Koukají na tobogán a čekají, kdo se v korytu šneku bude vozit. „Občas se na to podívám, zda tam někoho neuvidím. Přecijen se něco takového v obci nevidí,“ říkala paní, která venčila psa u kladrubského kostela. Na tobogán měla v tu dobu výhled přes autobusovou zastávku. Vidět z něj byla horní třetina. Tak jak to tedy je? Byli jsme se v Kladrubech podívat.

Zdroj: DeníkVyrostl prakticky uprostřed obce. Kvůli své výšce 12 metrů je vidět ze širokého okolí přes střechy domů. Zajímavost, řeklo by se. Ale má to háček. Majitel ho na své zahradě vybudoval bez stavebního povolení, což teď řeší úřady.

„Nikde jsem nic podobného neviděl. Mně by ani nenapadlo si něco takového postavit na zahradě. Když má ale hold někdo peníze, tak jde všechno,“ komentoval jeden z místních lidí, když na horní část vodní atrakce netradičně umístěné na soukromé zahradě koukal přes střechy ze silnice. Obvykle se takováto stavba objevuje pouze na veřejných koupalištích. I kvůli tomu, že je dost drahá. Ceny se podle druhu pohybují od statisíců až k miliónovým částkám.

Úředníci na podnět místních občanů už prošetřovali danou věc na místě. Jaký je aktuální stav? „Stavební úřad v Teplicích považuje objekt v Kladrubech za stavbu podle stavebního zákona, která vyžaduje rozhodnutí nebo jiné opatření stavebního úřadu,“ informoval mluvčí města Teplic Robin Röhrich. Proto je také potřebné stavební povolení. V opačném případě by měl majitel tobogán odstranit jako nepovolený. Už také běží doba, do kdy by tak měl udělat.

Jenže, podnikatel využil další možnosti, a teď v zákonné lhůtě třiceti dnů od nařízení o odstranění stavby požádal úřad o dodatečné stavební povolení. Přesně tak, jak mu umožňují současné zákony. Navíc vzhledem k tomu, že k žádosti nedodal všechny potřebné podklady, a musí je proto doplnit, je v současné době řízení o dodatečném povolení stavby nyní přerušené.

S novináři majitel tobogánu příliš nekomunikuje. "Já bych to neřešil. Jestli se chcete přijít sklouznout, tak přijďte. Vezměte si plavky, není v tom žádný problém. Jinak zbytečně nezdržujte od práce, jo?“ Vzkázal například Primě, když ho kontaktovala s prosbou o vyjádření k dotčené stavbě. Deníku se nepodařilo s majitelem spojit.