1. místo

V lese nad Osekem se cítí nejlépe

Jaroslav Pachta žije v lese nad hradem Rýzmburk u Oseka na Teplicku v zemljance zastřešené celtou. Přestože má ve městě pod kopcem klasický byt, miluje les. Jakmile mu to pracovní možnosti dovolí, sbalí si věci a vyrazí právě sem, do přechodného bydliště pod širým nebem. O milovníkovi lesa jsme psali v dubnu.

2. místo

Traktory v Žalanech se vydaly na spanilou jízdu 

Jako ozvěna se nesl v sobotu 25. září zvuk traktorů seřazených vedle sebe v bývalém JZD v Žalanech. Obec patřila populární Traktoriádě.

3. místo

V Proboštově vypouštěli po 20 letech rybník

Proboštovský rybník projde revitalizací. Na vypouštění, přípravy na výlov ryb a odbahnění jsme se byli podívat 13. října.

4. místo

Vzpomínka na brněnskou Velkou cenu

Atmosféru na starém Masarykově okruhu i v zákulisí jsme si mohli připomenout díky pokladu z půdy, o který pečuje švýcarský nadšenec Jérôme Ischer.

5. místo

Ojedinělá podzemní pevnost fungovala jako sklad munice

Bývalá podzemní pevnost Sovětské armády ukrytá v lesích mezi Měrunicemi a Hrobčicemi v době studené války fungovala jako sklad jaderných hlavic pro rakety. Fotografie jsme sem vyrazili pořídit v červenci.

6. místo

Na Babiše v Teplicích přišli s košťaty a mopy

Nepříjemnou pachuť měla autogramiáda, která se konala v úterý 10. srpna na teplickém náměstí Svobody, pro premiéra Andreje Babiše. V průběhu představování jeho nové knihy přišla na náměstí desítka lidí s košťaty, mopy a dokonce i hasičskou proudnicí a pustila se do úklidu rynku.

7. místo

V Dubí se sjela historická vozidla

Milovníci veteránů si přišli v sobotu 28. srpna v Dubí na své. Do města pod Krušnými horami zavítaly stroje, které psaly automobilovou historii. Ve sportovním areálu TJ Rudolfova huť mohli lidé obdivovat na 40 automobilů a motorek.

8. místo

Feri odstartoval politickou kariéru v Teplicích

Lidé jsou rozumní, chápou tedy kontext toho, že je mi přeci jen 18 let a mimo působení v politice jsem stále puberťák. S takovým prohlášením vstoupil v listopadu 2014 Dominik Feri do teplického zastupitelstva a odstartoval tím jako nejmladší radní v České republice svoji politickou kariéru.

9. místo

Teplice zdobí pouliční umění

V květnu jsme se vydali do teplických ulic, abychom pořídili snímky pomalovaných zdí. Některé graffiti pocházejí z dílny pouličního umělce se spreji, který si říká Camo.

10. místo

Tepličané fotili duhu a zachytili vzácný úkaz

Pondělní podvečerní počasí vytvořilo 17. května nad Teplickem krásnou duhu, ostře prozářenou právě zapadajícím sluncem. Byl to působivý, byť poměrně častý úkaz. Ovšem jen zčásti. Na chvíli se objevila totiž i vzácnější verze.