„Řekl bych, že jeho dosavadní práce, jak na radnici, tak ve výboru, dává záruku, že bude kvalitním předsedou," myslí si o něm sám Zavoral. „Řekněme, že to byla částečná sebereflexe po výsledku v krajských volbách," řekl zároveň o tom, proč už dál nekandidoval.

„Uložil jsem si tři základní úkoly," řekl o tom Deníku Jandásek. „Jednak chci naši buňku zklidnit a dát jí řád. Za druhé chci, abychom zastávali naše hlavní hesla, tedy transparentnost města a snižování jeho dluhu. Také by naše organizace neměla zapomínat, že Ústí není jen samotné město, ale také Řehlovice, Telnice a další."

Také dodal, že chce, aby v komunálních volbách byla TOP 09 zase vnímána jako seriozní a demokratická strana.

Kdo nahradí Arna Fišeru (ČSSD) na postu šéfa krajské ČSSD a Tomáše Krause (ODS) na postu předsedy okresu? Kraus podle svých slov rezignoval s ohledem na skutečnost, že vyjednávání ústecké ODS s TOP 09 o spolupráci při řízení města Ústí nad Labem skončilo nezdarem.

„Rozhodl jsem se vyvodit osobní politickou odpovědnost a s účinností k 10. prosinci 2012 rezignovat na funkci předsedy OS ODS Ústí nad Labem," uvedl o tom. „Osobně jsem přesvědčen, že vyjednavači ODS učinili pro obnovení důstojného postavení naší strany na úrovni města maximum, nicméně cíle jsme nedosáhli, a to je rozhodující," dodal Kraus.

Místo něj prozatím povede okresní ODS Jan Řeřicha, jako její místopředseda. O nástupci ovšem zatím jasno nebylo ani včera večer. „Vhodní kandidáti se určitě najdou," komentoval to Vlastimil Žáček z oblastní rady strany. „Hlavní slovo při výběru bude mít členská základna."

Co se Fišerova místa týká, uchazečů se našlo několik, nejvýraznějším je ale zřejmě současný poslanec ČSSD za Ústecký kraj, Jaroslav Foldyna.

Ten prý ale funkci hodlá přijmout jen po konsensu okresních organizací.