Žena našla u plotu malého pejska ve strašném stavu a s uvázanou černou mašlí kolem krku. Událost už šetří Policie ČR. Podle třebenického strážníka se jednoznačně jedná o týrání. „Žádáme lidi, kteří by psa poznali nebo viděli, jak někdo psa hodil přes plot do zahrady, aby kontaktovali Policii ČR nebo Městskou policii v Třebenicích," uvedl Tomáš Rotbauer.

Pejsek je v útulku AniDef Žim na Teplicku.

„Malý jorkšírek, který dostal jméno Loupáček, je v naprosto otřesném stavu,“ říká Adéla Zahradníčková z útulku. Velký pes mu neublížil, ale život, který žil, musel být podle nich strašlivý. Po celém těle se mu odlupuje kůže, je vyhublý na kost, tlamičku má ve stavu, že se sotva zvládne najíst měkké stravy. Celý se třese, hodně se bojí.

Rekonstrukce informačního centra na Benešově náměstí v Teplicích
Přestavba na informační centrum s kavárnou a galerií běží na plné obrátky

Ačkoli se zotavuje, Loupáček nemá ještě vůbec vyhráno. Pokud ho chcete podpořit, můžete útulku pomoct s náklady na jeho fyzickou a psychickou léčbu a rehabilitaci na čísle účtu 2401392016/2010 s var. symbolem 19032024. „Pejskovi budeme hledat případný domov, tedy doživotní dočasnou péči finančně podporovanou útulkem, až po všech krevních vyšetřeních a testech,“ doplnili v útulku s tím, že případní zájemci o adopci mohou  vyplnit adopční dotazník.

Mohlo by vás také zajímat:

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura
Čtěte: Zvenku hotovo, nyní proměna čeká vnitřek budovy nádraží v Teplicích a její okolí