„Přihlášeno je 17 mateřských škol, jedním z vystupujících bude také dětský pěvecká soubor Pramínek, v kterém jsou děti z několika mateřinek,“ informovala ředitelka Hana Syblíková.

Festival už se stal tradiční akcí a jak Hana Syblíková říká, každý rok je úroveň vyšší. „Pozorujeme, jak jsou školky stále tvořivější a nápaditější ve svých vystoupeních. Posíláme do Nadačního fondu, který festival pořádá, DVD z oblastního kola konaného v Teplicích. Oni pak vybírají různé typy vystoupení, aby závěrečné festivalové vystoupení, které se koná v Nymburce, bylo různorodé a co nejpestřejší. Je to ale hrozně těžké rozhodnout, kdo bude do celostátního kola vybrán,“ zdůrazňuje.

Hana Syblíková je také velmi ráda, že i když je současná ekonomická situace složitá, našli se sponzoři, kteří pomohli. „Máme pro děti dostatek dárků, pro každého máme odměnu v taštičce, takže žádné z dětí neodejde z divadla zklamané,“ neskrývá radost ředitelka.
Festival Mateřinka je nesoutěžní přehlídka hudebních, tanečně sportovních a dramaticko výtvarných pódiových vystoupení jako veřejná prezentace mateřských škol a předškolních zařízení v České republice. Národní kolo Mateřinky se bude konat 8. – 9. května 2009 v Nymburce. Předchází mu 13 oblastních kol konaných po celé republice. Jedno z nich bude 5. března také v Teplicích.