„Na začátku jsem měla pocit, že to nezvládnu. Výživová poradkyně Lucie Tomášková mi vyškrtala téměř vše, co jsem běžně jedla. Nesmím pečivo, kávu, čokoládu a všechny možné dobroty. Čokoládu vyloženě miluju a dnes se nestačím divit, že už jsem jí tři týdny nevzala do pusy a nechybí mi," usmívá se Petra Rýčová. Jedním dechem ale dodává, že změnit stravování návyky a začít s očistou organismu není žádná sranda. „Tři týdny jsem byla totálně bez energie, myslela jsem, že to nezvládnu. Měla jsem zvláštní stavy, až trochu deprese. Pak se to rázem zlomilo a dnes vím, že ty tři nehezké týdny k něčemu rozhodně byly.

Makrobiotika je logická a přirozená

Díky projektu Buď fit s Deníkem Petra absolvovala například kurz základů vaření makrobiotiky v teplické restauraci Zahrada. „Bylo to skvělé. V kurzu jsem se naučila vařit makrobiotická jídla. Zjistila jsem, že jde o velmi rychlé a v podstatě levné pokrmy," říká Rýčová a dodává, že pokud si chce doma připravit zdravou a rychlou večeři, je za dvacet minut hotovo. Petra bere změnu jídelníčku vážně. Přesto se rozhodla jít po menších krůčkách. „Nejsem schopna změnit úplně všechno během jedné hodiny. Naordinovala jsem si změnu po kouskách. Vyřadila jsem potraviny, který mi podle Lucie nejvíce ubližovaly, ostatní vysazuji postupně. Zjistila jsem, že makrobiotika je naprosto přirozená, logická věc. Uvědomila jsem si, že chci změnit svůj uspěchaný život, že se chci alespoň dvakrát denně dobře a zdravě najíst. Nechci brát jídlo jako obyčejnou, spotřební věc. Chci si ho v klidu vychutnat a mít z nějpožitek. Právě díky Lucii Tomáškové a makrobiotice jsem například zjistila, že jídlo umí i léčit," dodává Petra Rýčová. „Když jsme s projektem začínaly, obávala jsem se, jak to Petra zvládne. Ostatní účastnice mají podporu doma a neprošly nedávno tak velkými životními změnami. Vzhledem k náročnému pracovnímu vytížení Petry a životnímu způsobu, který se mu výhradně podřizoval, to měla opravdu velmi náročné. Proto jsem z ní nadšená a těším se, že jí dodám další energii společnými kurzy vaření. Na nich se totiž řeší nejen recepty, ale i propojení vědomí s tím, co děláme. Petře jsem doporučila i meditační cvičení přímo na míru pro její potřeby. Nestačí jen změnit jídelníček, je třeba pochopit člověka jako celek, a to je celostní přístup – makrobiotika," uzavírá výživová poradkyně a majitelka teplické restaurace zahrada Lucie Tomášková.

Cvičení po ránu je očistecProjekt Buď fit s Deníkem

Součástí projektu Buď fit s Deníkem je také pravidelné cvičení pilates pod vedením instruktorky Andrey Kloboučkové. Toho se Petra účastní dvakrát týdně. „Chodím především na ranní lekce a musím přiznat, že je to očistec. Cvičit například od půl osmé je opravdu dřina. Ještě k tomu, když nemám žádné svaly. Z každého cvičení se vždy doslova odplazím," směje se Petra a dodává, že si na cvičení za poslední roky moc času neudělala. Teď se ale sama sobě věnovat chce a bude. „Přehodnotila jsem mnoho věcí a mezi ně patří právě jídelníček a pohyb. Chci být fit a v pohodě. Snažím se tedy pravidelně a zdravě jíst a pravidelně se hýbat. No a pokud si nestíhám uvařit, zajdu se najíst do restaurace Zahrada, nebo si jídlo nechám dovézt do práce. A protože Zahrada vozí obědy i do Ústí nad labem, nemusím si dělat obavy, když se ocitnu o dvacet kilometrů dál od domu," uzavírá naší debatu už znovu usměvavá Petra Rýčová.

Na čtenáře Deníků čekají příjemné výhry

Petra Rýčová je součástí čtyřčlenného týmu žen, které se účastní projektu Buď fit s Deníkem. Společně s Petrou se svůj životní styl snaží změnit Ivana Pitrová z Teplic a Petra Míšková a Jana Hluchá z Ústecka. Do projektu se můžete zapojit i vy – čtenáři Deníků. S koncem listopadu totiž odstartujeme hlasování o nejlepší „proměnu" projektu Buď fit s Deníkem. V Teplickém a Ústeckém Deníku vám představíme všechny čtyři účastnice najednou a odstartujeme hlasování. Čekají na vás příjemné výhry, tak si hlasování rozhodně nenechte ujít. Sledujte Teplický deník i ve čtvrtek 7. listopadu. Tento den se podíváme na to, jak si v projektu vede a jakých osobních úspěchů dosáhla teplická Ivana Pitrová.

Z. Jílková

VÍCE O PROJEKTU ZDE