Skupinu policisté zadrželi loni v červenci v jedné z ústeckých restaurací. Už před tím ji několik měsíců sledovali. Muži se tam podle policie pokusili prodat 1,2 kilogramu pervitinu, kupujícím byl však policista. Soudu se podařilo prokázat, že od konce roku 2009 až do svého zadržení v několika případech předávali vzorky drog, v některých případech drogy také prodávali.

Soudce Ivan Elisher dnes odmítl námitky obhájců obžalovaných mužů, že se trestné činnosti dopustili kvůli provokaci policie. Jeden z policistů byl s muži v kontaktu a předstíral nákup drog. Podle soudu je k tomu neprovokoval, protože muži chtěli s drogami obchodovat i bez přispění policie. Dokazují to údajně telefonní odposlechy, které předcházely vstupu policie do celého případu. Muži se v nich opakovaně bavili o obchodu s drogami.
Pětatřicetiletý muž byl odsouzený k 8,5 roku vězení také za to, že ve svém bytě pěstoval konopí, ze kterého sušením vyráběl marihuanu. Soudu se podařilo prokázat, že vypěstoval minimálně 481 gramů drogy. S marihuanou muži také obchodovali.