„Proč to chtějí udělat? Mně pošta na Luně vyhovuje. Jsem na ni zvyklá. Lidi z paneláků okolo ji mají blízko. Maminky s dětmi mají chodit až dolů? Nelíbí se mi to,“ jasně říká Margita Kerfurtová z Trnovan.

Důvod sloučení tří pošt do jedné je ekonomický. „Nová pošta by stála na půl cesty od všech tří pošt. Měla by otevřeno i v neděli. Plusem by bylo i více parkovacích míst,“ říká krajská manažerka České pošty Věra Krušinová.

Byla by součástí nové budovy, která má vyrůst ve volném prostoru těsně sousedícím s hobby marketem OBI. Stavbu plánuje vybudovat JTH.

„Stavbu obchodní komplexu máme v plánu. Jedním z nájemců by měla být i Česká pošta,“ potvrdil podnikatel Jaroslav Třešňák z developerské společnosti JTH.

Pošta by uvítala, aby to bylo co nejdříve. V ideálním případě ještě letos. Kolečko různých povolení pro stavbu ještě však není dokončeno.

„Zruší poštu a lidi přijdou o práci. Nezaměstnanost je už tak dost velká. Proč ji ještě zvětšovat?“ sdělil Josef Svoboda z Teplic.

Diskuze ke zrušení pošt a vybudování nové u OBI se rozjela i na sociální síti Facebook.

Přinášíme některé komentáře: •Já mám „retro“ poštu na nádraží rád. Budou mi skřípající dveře a věčně naštvané pošťačky z 80. let 20. století chybět…k České poště trocha té nostalgie patří. Autor: Tomáš Radič

•Lidé to budou mít daleko na poštu. Autor: Marinka Kosi