Pod vedením známého českého režiséra tady natáčejí populární čeští herci, jako Sabina Laurinová a David Suchařípa, i nové, dosud neokoukané tváře, studenti pražské DAMU Václav Šanda a Eva Josefíková, kterým Troška svěřil hlavní role.

„Pohádka se odehrává v době rokoka, proto jsme si vybrali zámky v Ploskovicích a Buchlovicích, které jsou tomuto stylu velice blízké,“ říká Zdeněk Troška, zatímco se herci připravují na natáčení první ploskovické scény. Kostýmy i masky jsou skutečně okázalé, dokonale zapadají do zdobených prostor ploskovického zámku.

„Když pohádka, tak výpravná, když zámek, tak krásný. Snažíme se, aby každý záběr byl dokonalý,“ říká režisér s tím, že nová pohádka by měla být „pastvou pro oči“.

V Ploskovicích by mělo vzniknout několik základních scén, například ta, v níž se královna upisuje čertovi, aby mohla mít děťátko. Pro tuto příležitost připravili filmaři do jedné z ložnic umělý krb, kterým bude čert vylézat. Později si přijde, coby ženich, pro královskou dceru v den jejích 18. narozenin.

Scénář pohádky vznikl na základě klasické české pohádky Boženy Němcové Spravedlivý Bohumil. „Původní pohádka je velice morbidní až hororová, tak jsme ji přepsali do přijatelnější, někdy až úsměvné podoby,“ vysvětlil Zdeněk Troška s tím, že nová pohádka by měla být v rovině českého laskavého pohádkového pohledu.

Mezi nejzajímavější postavy by měla patřit například dřevěná, asi padesát centimetrů vysoká soška svaté Kryšpíny, která díky počítačové animaci a hlasu Martiny Hudečkové ožije.

Právě svatá Kryšpína má zpočátku zoufalé královně pomoci, když však nejsou její prosby vyslyšeny, přijme pomoc ďábla. Její krásná princeznička Štěpánka se pak má stát Luciferovou ženou. Vše ale, jak už to bývá, určitě dobře dopadne.

A co bude na novém filmu nejtěžší? Podle Zdeňka Trošky to bude triková postprodukce. „Je to pohádka, v níž je hodně triků. Připravujeme na 160 trikových záběrů, jejichž zpracování dá velkou práci,“ prozradil režisér.

Natáčení má na zámku trvat několik dní, skončit by mělo až 5.září.

„Během této doby je Státní zámek Ploskovice pro veřejnost uzavřen. První návštěvní den bude opět 7. září,“ informovala kastelánka zámku Jana Zimandlová.