V Lázeňském domě Beethoven vítá hosty rekonstruovaná recepce a lobby, v balneoprovozu mají možnost využívat 4 nové vany a komfort pokojů zvedlo 93 LCD televizorů.
V Císařských lázních bylo zrekonstruováno zbývajících 15 pokojů. Došlo také k modernizaci fitness, které bylo vybaveno nově, včetně zřízení kardiozóny.

V Nových lázních byl rekonstruován skupinový bazén, byla upravena vstupní hala a zřízen dětský koutek. Modernizována byla ergoterapie.
„Nezapomínáme ani na naše zaměstnance, neboť ve všech lázeňských domech bylo pořízeno 12 polohovacích masážních a cvičebních stolů, které významně pomáhají při práci našich zdravotnických pracovníků,“ informovala tisková mluvčí lázní Dorothea Kresslová.
„Závěrem roku byla realizována větší akce, a to oprava termálního řadu v oblasti šanovského parku s náklady 2,9 mil. Kč. Oprava proběhla zdárně a v termínu v době provozní přestávky, i přes nepřízeň a tuhost letošní zimy. Nové lázně tedy zahájily letošní provoz s využitím nového termálního řadu. Akce tohoto typu nejsou pro naše klienty na první pohled viditelné, avšak jsou nesmírně důležité, neboť zajišťují bezporuchovost provozu našich lázní.“

Thajská olejová masáž pomáhá

V loňském roce také lázně rozšířily nabídku velmi oblíbených exotických masáží. Orient SPA Center, jak se nazývá část Lázeňského domu Beethoven určená těmto procedurám, nabízí od prosince nově také thajskou olejovou masáž, která je účinná při odbourávání napětí, blokád a ztuhlostí svalů.
Místo s PC a internetovým připojením zdarma je k dispozici všem hostům Lázeňského domu Beethoven v prostoru lobby.

Nejluxusnější bude Císařské apartmá

V průběhu letošního roku bude dokončeno Císařské apartmá, které se buduje ve druhém patře Císařských lázní a bude představovat nejluxusnější ubytovací kapacitu Lázní Teplice v Čechách.
V únoru zařadí Lázně do nabídky nový suvenýr – Lázeňskou kávu. Mletá káva je vyrobena z upražených zrn speciálně pro teplické lázně, které tak do sortimentu originálních dárků zařadí velmi kvalitní kávu ze 100% Arabicy pocházející z Jižní a Střední Ameriky.
Lázeňská káva tak doplní originální Teplické oplatky i velmi oblíbené čokolády s motivy slavných lázeňských hostů v dárkový set.
„Během roku chceme reagovat na zvláštní příležitosti, které mohou být dobrým důvodem pro návštěvu teplických lázní. Právě teď připravujeme Valentýnský pobyt pro páry. Čekají je dvě noci v Císařských lázních a romantická večeře při svíčkách,“ popsala jednu z novinek obchodní ředitelka Iveta Slišková.

Investiční plán pro rok 2011 předpokládá investiční náklady v celkové výši 14,7 mil. Kč. Aktuálně, v lednu 2011 probíhá výstavba nové plynové kotelny v budově Kamenných lázní s plánovanými náklady 3,4 mil. korun, počítá se také s obměnou části zdravotnických přístrojů a přístrojů ve stravovacím provozu. „Pro letošní rok počítáme také s novým výtahem, ale půjde spíš o drobnosti. Na větší investiční akce si musí lázně nejprve vydělat,“ uvedl po svém nástupu do funkce Radek Popovič, generální ředitel a předseda představenstva.

Spolupracují s krajem

Marketingové zkušenosti ze studií a práce v zahraničí, odkud se po 17 letech vrátil do Teplic, začal hned uplatňovat v praxi. Přišel s myšlenkou nového suvenýru, kvalitní kávy, minulý týden se sešel na společném jednání se zástupci Ústeckého kraje.
Lázně Teplice, jejichž tváří bude i nadále Tereza Kostková, představily kraji své marketingové postupy. Teplické lázně, kterým se svého času říkalo Salon Evropy, kladou důraz na léčebné lázeňství. Mezi nejvýznamnější klienty se řadí Němci, Rusové a Arabové, kteří jsou jednou z cílových skupin cestovního ruchu.

Výsledkem společného jednání je dohoda obou stran o užší spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Lázně Teplice a Ústecký kraj se budou společně podporovat a prezentovat například i na veletrzích cestovního ruchu. Lázně také do budoucna zváží přistoupení k destinačnímu fondu Krušné hory.
Kraj také upraví svůj web www.branadocech.cz tak, aby lázeňství, SPA a wellness bylo zařazeno jako samostatná nabídka.
„Osobně tohle hodnotím jako zdravý a fungující způsob spolupráce. Vše záleží na domluvě a my rádi vyjdeme vstříc, zvláště, když to přinese kladné body oběma stranám“, zhodnotil setkání Radek Vonka, radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch .