Jde o případ Patrika P. z Bečova, který měl vloni 6. ledna podle obžaloby řídit osobní auto. Ignoroval policejní hlídku, která ho chtěla zkontrolovat. Nezastavil ani před zátarasy dalších aut s blikajícími majáky, nereagoval ani na varovné výstřely. Když policie našla v Bílině, kde se hlídkám na chvíli ztratil, sledované auto, bylo bez řidiče. Dveře byly otevřené. Dotyčný se pohyboval venku u něj.

„Poznal jsem ho, byl to on, koho jsem viděl opakovaně během našeho zásahu za volantem. Nemám o tom pochyb,“ řekl soudu policista. Dodal, že se jim dotyčný snažil ujet rychlostí až 180 kilometrů v hodině. Několikrát dostal smyk.

Patrik P. je obžalovaný z obecného ohrožení a násilí proti úřední osobě. Hrozí mu až osmileté vězení. To, že byl v autě během honičky, nepopírá. Tvrdí ale, že neřídil. Soudu sdělil, že s přítelkyní seděl na zadních sedadlech. „Byli jsme vzadu a muchlovali se. To, že nás honily policejní hlídky, jsem nezaznamenal,“ vypověděl. Po zadržení odmítl dechovou zkoušku i vyšetření krve v nemocnici. Řídit auto měl kamarádčin známý.

Na to, že řídil právě on, poukázala u soudu jeho bývalá partnerka, která se s ním vloni v tu dobu vezla. „Za volantem byl on. Seděla jsem na místě spolujezdce, měla jsem strach z rychlé jízdy, krčila jsem se a zakrývala oči. Nikdo další v autě nebyl,“ řekla. I přes její výpověď si Patrik P. ale stojí na svém, že za volantem nebyl. Nahrává mu k tomu i část její výpovědi. Žena u soudu v rámci svého vyjádření totiž uvedla, že si toho z celé jízdy už příliš nepamatuje. Myslí si, že byla tu noc trochu omámená poté, co jí někdo namíchal něco do pití na párty před osudnou jízdou.

Celý případ řeší u soudu Miroslav Čapek. Vyslechl už policisty i kamarády obou lidí z auta. Jedna ze známých Patrika P. soudu v předešlých dnech po své výpovědi poukázala na to, že se ji neznámý snažil přesvědčovat, aby proti obžalovanému nevypovídala. I toto si nechává v rámci řešení kauzy soudce Miroslav Čapek prověřit. Případ byl odročený u soudu na červen.