Ve středu zpívání koled a o víkendu dvojí trhy. Tepličany čeká týden plný prožitků spojených s nejhezčími svátky v roce. Lázeňské město je vánočně nazdobené, nyní se bude ladit nálada.

Ve středu v 18 hodin se na náměstích, na návsích i na řadě jiných míst sejdou tisíce lidí, aby si společně v jeden čas zanotovali na akci Česko zpívá koledy.

„Akce se ve všech krajích naší země koná už poosmé. Tradice společného zpívání na náměstích vznikla na západě Čech a společně s nadšenými zpěváky ji Deník v následujících letech rozšířil do dalších měst a obcí v České republice. A když se podívám trochu do historie, tak míst, kde se zpívá, rok od roku přibývá. V roce 2011 zpívalo 14 míst, v roce 2015 už jich bylo 730 a loni to bylo zase o pár míst více,“ přibližuje zástupce ředitele redakcí Deníku Martin Nevyjel.

HLEDEJTE KOULIČKY

Jde o největší spontánní vánoční akci v České republice. Kde všude se bude zpívat, ukazují vánoční kouličky na mapě, kterou najdete na webových stránkách Teplického deníku.

V Teplicích se bude ve středu večer společně zpívat například v prostorách Červeného kostela v Trnovanech a s redaktory Deníku u stromku v Galerii Teplice. Zpívat se bude ale i v dalších městech okresu. Třeba v Duchcově se lidé sejdou v atriu místního gymnázia.

Vánoční náladu můžete v závěru tohoto týdne přijít nasát také na vánoční trhy. Na náměstí u zámku v Teplicích je v sobotu a v neděli bude pořádat teplický Lions Club ve spolupráci s domem kultury.

„Kromě úžasné vánoční atmosféry a programu plného zajímavých hostů pro vás máme připraven nealkoholický punč a skvělý svařák. Budou se opět podávat v hrníčcích ze speciální edice určené pro letošní trhy,“ láká Lions Club Teplice.

Dům kultury v doprovodném hudebním programu pro oba dny připravuje adventní vystoupení, v rámci kterého se představí mimo jiných děti z místních pěveckých sborů. Zpestřením bude tradiční troubení ze zámeckého balkonu. Děti s rodiči budou moci zajít do vánoční dílny do zámku.

V rámci vánočních trhů se uskuteční veřejná sbírka použitých brýlí, která poslouží k podpoře zrakově postižených v rozvojových zemích. Sběrné místo bude ve stánku Lions Clubu.

Tepličané si letos mohou užívat adventní čas také v Bartholomeus Gallery – Café na akci Půvabné Vánoce. Jedním z hlavních programů budou vánoční kreativní trhy, které pořádá Radostný dům ve spolupráci s VisitTeplice a Fler.cz v sobotu 15. prosince od 10 do 18 hodin a v neděli 16. prosince od 10 do 17 hodin.

„Lidé budou moci nasát vánoční atmosféru adventních trhů s rukodělnými výrobky v úžasných prostorách kostela doplněnou příjemnou hudbou, svařákem a něčím dobrým na zub,“ láká Tomáš Jarolím z VisitTeplice.

Návštěvníci si tam budou moci pořídit netradiční dárky pro své přátele. Například ručně vyráběné šperky, výrobky z kůže či hračky. „Součástí budou dílničky s praktickými ukázkami prací,“ doplňuje Tomáš Jarolím. Chybět nebude doprovodný hudební program.