U bludiště, které má dvě trasy o celkové délce 110 metrů, lanové překážky, lávky a propadla, už jsou pro návštěvníky k dispozici stoly s lavicemi. „V průběhu roku počítáme s tím, že u bludiště přibude chatka se sociálním zázemím a občerstvením," dodala Lenka Říhová.

Od dubna už bude lanové centrum v provozu každý den. Ve všední dny od 14 do 18 hodin, o víkendech od 10 do 18 hodin. Vstupné do lanového centra je 50 korun, Oseckým ke vstupu slouží permanentní vstupenka v podobě náramku, kterou mohou v létě využívat i ke vstupu na koupaliště. Za náramek platí občané žijící v Oseku 20 Kč ročně.

V lesíku u bludiště si na své přijdou i milovníci bikrosu, pro které tu jsou nadělané muldy, tvořící překážky. Na dohled je koupaliště a kemp, kde zatím najdou návštěvníci občerstvení. „Chceme udělat asfaltovou cestu i podél kempu, takže se zvětší dráha, kterou budou moci využívat milovníci kolečkových bruslí, kteří teď mohou jezdit kolem rybníka jen z jedné strany," nechala nás nahlédnout do plánů Lenka Říhová.

Možností pro sport a zábavu tak pro místní i návštěvníky města v Oseku stále přibývá.