V pondělí před polednem byla na místě i Speciální pořádková jednotka z Ústí nad Labem, k akci byl přizván policejní vrtulník s termovizí. „Mohu potvrdit, že v okolí Milešova probíhá pátrání po pohřešované osobě, kterou je starší muž," řekla v pondělí Deníku policejní mluvčí Petra Trypesová.

Pohřešovaným je dvaašedesátiletý Karel Seidl. Je vysoký 168 až 170 centimetrů, hubené, dopředu nachýlené postavy, má hnědočerné a šedé vlasy střižené na ježka a hnědé oči.

Pohřešovaný Karel Seidl.

Podle informací redakce je muž klientem jednoho z ústavů v Terezíně. Jeho bratr ho měl vzít o víkendu na výlet, na kterém se však v neděli večer ztratil. Naposledy byl viděn v 18.30 hodin v blízkosti zříceniny hradu.

Měl hnědé oblečení

„Muž je nesvéprávný, má špatnou orientaci a nenavazuje kontakty s cizími lidmi. V době odchodu měl na sobě hnědou bundu, hnědé manžestrové kalhoty a hnědé boty. Na hlavě může mít kulicha s malým střapcem vzadu. V případě, že jste pohřešovaného muže někde zahlédli, víte o jeho výskytu či máte k dispozici informace, které by mohly napomoci k jeho vypátrání, neváhejte se obrátit na nejbližší policejní služebnu nebo tísňovou linku 158. Za případnou pomoc děkujeme," doplnila mluvčí Trypesová.

Situaci nadále sledujeme.