„Oba objekty jsou jakýmsi centrem prostitutek, drobných zlodějů, feťáků a bezdomovců, pokud mají právě na zaplacení noclehu. Proto je dnešní prohlídka hygieniků v ubytovnách důležitá. Ukáže, zda jsou legální,“ uvedl Tomáš Pykal, velitel městské policie v Dubí.

Union je evidován jako restaurace. Dnes v erotickém baru jsou dětské hračky a za kuchyní spí v pokoji vietnamsko – český pár s dvěmi dětmi. V patře v pokojích je osmnáct míst k ubytování.

Na chodbách se nesvítí, v první patře na záchodě bez baterky člověk zabloudí. Hygienici nenalezli u vietnamského provozovatele provozní řád, který by umožňoval, aby v rámci hostinské činnosti bylo provozováno ubytování.

Echo jako ubytovna také pamatuje zlaté erotické časy. Dnes žena, která má objekt na starost, omlouvá stav budovy, že praskl odpad a je poškozený rozvod elektřiny. Provozní řád hygienikům nemohla předložit, ale má ho prý účetní. V jednom z pokojů v patře jsou vysazené dveře, další z pokojů je zcela vybydlený, chybí žárovky, ubytovnu zdobí nepořádek. Několik děvčat na pokojích nemusí strážníci městské policie z Dubí legitimovat. Dobře je znají z trasy E55 u Teplic, kde postávají.

Ivo Veselý, vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální v Teplicích, a jeho dvě kolegyně, po prohlídce sepsali zápisy z kontrol a provozovatelé obou objektů musí do deseti dnů odstranit zjištěné nedostatky a především doložit chybějící dokumenty, ze kterých bude patrné, že ubytovny jsou provozovány legálně.