Kriminalisté budou mít nelehký úkol. Paralelně s vyšetřováním běží celá událost napříč sociálními sítěmi. První zaručené informace z ulice se na facebooku začaly objevovat včera ráno. A v komentářích se přidávaly postupně další případy, které se měly stát. Když se ale Deník zeptal policie, zda něco jako v Košťanech podobného vyšetřuje i jinde, byla odpověď záporná.

„Jedná se o první přijaté oznámení takového charakteru, žádný podobný případ na Teplicku v posledních měsících neevidujeme. V souvislosti s tím bychom upozornili, že ne všechna sdělení, které lidé sdílejí na sociálních sítích, se zakládají na pravdě, a proto je namístě brát tyto informace s jistou rezervou," konstatoval Daniel Vítek z tiskového oddělení teplické policie.

Nicméně případ z Košťan nikdo nepodceňuje. Ani vedení města. To hned po nahlášení události připravilo preventivní informace pro své občany. Na úředních deskách vyvěsili doporučení, aby rodiče byli nyní více ostražití.
Při naší včerejší návštěvě v Košťanech hlídkovali strážníci u školy a ulicemi procházeli preventisté, které má obec k dispozici.

„Prosím dávejte pozor na své dětičky. Dnes (ve středu – pozn. red) došlo na Kamenném pahorku (Košťany) k pokusu o únos holčiny. Naštěstí se jim vyškubla a do modré Felicie nebyla vtažena," informovala na facebooku ve skupině Teplice hned ve čtvrtek ráno místní obyvatelka, rovněž matka dítěte. Rozpoutala tím celou vlnu komentářů od přispěvovatelů. Odpoledne pak celé vlákno komentářů z diskuzní skupiny zmizelo.
I tento případ ale ukazuje, jak mocný může být v tomto ohledu facebook a potažmo vzato i další sociální sítě.

Vývoj případu v Košťanech budeme sledovat.

Psali jsme ZDE, jako první.