Ta se o vše postará.
Před Vánocemi mají úklidové firmy dost nabitý program. Potvrzuje to Eva Charamzová, provovatelka úklidové služby Eva. Vysvětluje, že před Vánocemi, Velikonocemi a svátky vůbec je zájem vyšší.

Firma Eva, která má 14 zaměstnanců a čtyři brigádníky, se zabývá převážně úklidem v podnicích. Nyní, v předvánočním šílenství však uklidí v průměru osm domácností týdně.

„Dneškem ale již končíme, aby si zaměstnanci mohli vše připravit a uklidit i ve svých domovech,“ řekla včera provozovatelka. Ceny za úklid bytu jsou různé, záleží na dohodě a rozloze bytu.
Eva Charamzová pro příklad uvedla, že úklid bytu 3+1 v panelovém domě přijde na zhruba tisícovku, včetně umytí oken. Za praní koberců je pak třeba navíc účtována částka 16 korun za metr čtverečný. I tak se to mnohým hospodyňkám vyplatí, peněženka je sice o nějakou tu korunu lehčí, ale byt září čistotou a bez námahy.

Pro seniory, kteří potřebují pomoci nejen s nákupy, ale právě třeba i s úklidem, je k dispozici pečovatelská služba teplického Červeného kříže. Pečovatelky si účtují 85 korun za hodinu práce, což je pro seniory velmi přijatelná cena. Špatně se pohybující babička tak nemusí lézt nikde po oknech.
Policie v této souvislosti upozorňuje majitele bytu, aby si za dveře pouštěli pouze důvěryhodné osoby. Ty, které neznají, mohou požádat o prokázání totožnosti a většinou mají u sebe také průkazky. Nejvíce ohroženou skupinou jsou důvěryhodní senioři. „V případě očekávané návštěvy, například odečítačů, je dobré nebýt v bytě sám, ale pozvat třeba souseda,“ radí mluvčí policie Ilona Novotná.

Eva Charmzová vysvětluje, že výše zmíněné problémy nikdy se svými pracovníky nezažila. „Pracujeme u lidí, které znám a kteří již znají mě,“ mluví o stálé klientele. Firma Eva má navíc dlouholetou tradici, existuje již od roku 1992 a Eva Charamzová si je jistá, že může svým dlouholetým pracovníkům stoprocentně věřit.

Na Teplicku jsou podle Zlatých stránek 3 úklidové firmy. Do úklidové firmy Lenka a Lenka se nám nepodařilo včera dovolat. Telefon nám zvedli v úklidové firmě Michl, ale majitel se omluvil, že nechce s médii komunikovat.