Průvod vyrazí v úterý 31. října v 17 hodin od kolonády domu kultury a k branám botanické zahrady dorazí okolo 18 hodin. Následně započne v botance program pro malé i velké. Přijde rej, nastoupí masky a otevře se stezka se speciálními úkoly a aktivitami, možná bude i taneční soutěž. Konec akce se odhaduje na 20 hodin. 

„Mexiko je nyní hlavním tématem naší zahrady. Chceme oslovit co nejširší publikum, zejména rodiny s dětmi a ukázat, že botanická zahrada není jen jakési muzeum s květinami, nýbrž velmi živé místo kultury a poznání, poklidu i zábavy a především místo pro lidi a jejich setkávání," říká ředitel zahrady Petr Šíla. Dopravodných akcí bude podle něj v zahradě více. 

Halloweenská neděle v Galerii Teplice.
FOTO: Galerie Teplice byla plná nejrůznějších halloweenských masek

Mexický průvod je jedna z nich. Děti i dospělí mají v tento den vstup do zahrady zdarma. Až na jednu speciální podívanou. Podle Šíly se zájemcům totiž naskytne poměrně unikátní a premiérová příležitost navštívit potemnělý skleník, čerstvě nazdobený na Día de los Muertos alias mexický Den mrtvých. Sem je pro dospělé vstup za stovku, pro děti ale opět zdarma.