Studenti nižšího stupně gymnázia si uniformy vyzkoušeli a pracovnice chráněných dílen studenty přeměřily, sem tam něco založily, aby všem všechno dokonale sedělo. Povinnou součástí uniformy je vestička a kravata jasně oranžové barvy. Typy kravat, které přivezly pracovnice chráněných dílen s sebou, byly příliš krátké. Nové kravaty budou tedy po domluvě delší a užší, jasně oranžová barva zůstane.
„Celkově se uniformy líbily, mnoho studentů si ještě doobjednávalo kalhoty nebo sukně. V průběhu zkoušky uniforem ve škole bylo veselo,“ uvedla Jaroslava Turková. Dodala, že studenty ovlivnilo to, že mohli uniformy vidět, vyzkoušet si je pak se rozhodli k doobjednání. Přitom mezi chlapci zprvu příliš velký zájem o kalhoty nebyl, mladíci dávali přednost džínám.
Dívky si zase mohly vybrat z několika typů sukní, od skládané po zavinovací, úzkou až ke klasické áčkové. Některé dívky spíše než po sukni zatouží po kalhotech, což také není žádný problém. Každému bylo vyhověno podle jeho představ, aby se v uniformě cítil co nejlépe.
Součástí uniforem bude i logo Evropského sociálního fondu a znak školy. Ten se pak formou nášivky umístí na kapsičku vestičky. Uniformy pro nižší stupeň gymnázia by měly být dokončené, včetně nášivek, zhruba do týdne, maximálně do 14 dnů.
Až přijedou pracovnice chráněných dílen s hotovými uniformami pro mladší studenty, proběhne zároveň zkouška uniforem pro vyšší stupeň a učitele. Všichni tak budou jednotní a jak Turková dodala, někteří muži z učitelského sboru gymnázia si také objednali i kalhoty.
Kravaty vázal školník
Při zkoušení ale narazili studenti na veliký problém, nikdo z těch mladších neuměl uvázat kravatu.
„Zachránil to pan školník Krupa. Všichni dostali domácí úkol, naučit se vázat kravaty. A pravděpodobně výuku této v uvozovkách klíčové kompetence převezme na gymnáziu pan školník,“ dodává se smíchem ředitelka. Svou uniformu bude mít právě i školník a hospodářka školy.
„Hotové uniformy si studenti poprvé obléknou na projektový den v rámci školního vzdělávacího programu, na návštěvu Parlamentu České republiky na konci října nebo na začátku listopadu,“ vysvětlila ředitelka.