„Takto vážných úrazů, při kterých musel zasahovat i vrtulník bylo u nás méně než minulou sezonu,“ řekl ředitel SC Bouřňák Jiří Zmítko a dodal: „Důvod je jasný. Na svazích byl menší pohyb, návštěvnost nebyla taková jako předešlé sezony .“

Jeho slova potvrzuje náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner. „V celých Krušných horách jsme letos zaznamenali asi 600 úrazů, loni jich bylo zhruba 700. Úrazů bylo sice méně, ale byly vážnějšího charakteru ,“ řekl Güttner.
Problémem na svazích už není ani tak absence přileb a dalších ochranných pomůcek např. chránič páteře, ale bezohledná jízda a rychlost. „Vybavení lyžařů je sezonu od sezony kvalitnější. Zvyšuje se i rychlost sjezdařů, což je největší problém. Přecenění sil a nezvládnutí jízdy na přemrzlém povrchu jsou nejčastější příčiny vážných zranění,“ dodal náčelník Horské služby Miroslav Güttner.

Sněhová děla se v největším areálu na Teplicku spustila už 25. listopadu a o týden později se rozjely i vleky. „Sezonu jsme ukončili 20. března. Provozní náklady jsou snad pokryté, ale není na investice,“ řekl provozovatel centra Bouřňák Jiří Zmítko.
Zájem byl prý velmi solidní v prosinci, ale s první lednovou oblevou prudce klesl a zůstane nízký až do konce. Zatímco v prosinci se za víkend vystřídalo na Bouřňáku přes 2000 lyžařů, poté už to byly řádově jen stovky. (kos)