Na loňského Valentýna bude například určitě ještě dlouho vzpomínat majitelka luxusního vozu BMW X6. která přišla o auto kvůli požáru umělohmotných kontejnerů. Z nich se požár rozšířil na vůz parkující v jejich bezprostřední blízkosti. Plameny způsobily masivní požár a z drahého vozidla zůstal jen vrak. Jedinou útěchou bylo majitelce auta havarijní pojištění, z něhož jí bylo vyplaceno pojistné plnění.

Rozbitá postel

Pojistnou událost s valentýnským podtextem nahlásil také v tento den manželský pár, který uplatňoval nárok za rozbitou postel. Za poškozením drahého kusu ložnice ovšem nestály valentýnské hrátky, jak by si mohl leckdo domýšlet, ale večírek, jehož se zúčastnil i bývalý gymnasta. Se vzrůstající náladou se rozhodl předvést na nové manželské posteli několik salt a přemetů. Lůžko ovšem nevydrželo nápor akrobatických čísel. Škoda v hodnotě desítek tisíc korun se naštěstí vyřešila z odpovědnostního pojištění nešťastného akrobata.

Koleno na plotně

Na první společnou dovolenou se svou přítelkyní vyrazil v únoru mladík do Krkonoš. Jako zdatný lyžař se chtěl před svou dívkou předvést. Při jednom ze sjezdů však najel na ledovou plotnu a jeho lyže se staly neovladatelnými. Následoval nepříjemný pád a vážné poranění kolenního kloubu na levé noze. Za svůj sportovní výkon si tak mladý muž „vysloužil" několikaměsíční léčení. Jako náplast mu pak alespoň posloužilo pojistné plnění ve výši 53 000 korun.

Asistenční služba České pojišťovny vloni na Valentýna zaznamenala 15 pojistných událostí. Šlo o úrazy při provozování zimních sportů. Na svátek zamilovaných při lyžování dochází nejčastěji ke zlomeninám, které končí operací v místě události a následným převozem zpět do České republiky.(red)