„Zvážíme ještě, co v dané věci podniknout dále. Hadí lázně jsou má srdeční záležitost a musím to dotáhnout. Až se vrátím do Čech, tak se nejprve musím seznámit s písemným usnesením soudu, pak se teprve vyjádříme k dalšímu postupu,“ řekl Deníku teplický developer, který v současné době pobývá mimo republiku.
Třešňákova stížnost směřovala proti dřívějším rozhodnutím Městského soudu v Praze a Nejvyššího správního soudu týkajícím se Hadích lázní. Ty v současné době chátrají. Kauza se táhne řadu let. Třešňák na jejich místě chtěl postavit novou budovu, která by měla lázeňský statut. Památkáři ale nechtějí o stávající objekt, který patří společnosti Treinvest, přijít.

Bývalému lázeňskému domu přiznal znovu status památky bývalý ministr kultury Lubomír Zaorálek z ČSSD potom, co ji z historického chátrajícího objektu objektu „sejmul“ jeho předchůdce a spolustraník Antonín Staněk. Podle právníků Treinvestu soudy narušily legitimní očekávání firmy poté, kdy stát Hadí lázně zbavil památkové ochrany, ale následně se omezení vrátila. Právě v tomto duchu byla koncipována Třešňákova stížnost k Ústavnímu soudu. Ten ji ale zamítl.
Nejvyšší správní soud k tomu uvedl, že objekt stále stojí, jeho hmotná podstata je zachována a skutečnost, že je ve špatném stavebně-technickém stavu, neznamená, že by neměl být nadále předmětem památkové ochrany. „Kdyby tomu tak mělo být, dle Nejvyššího správního soudu by to znamenalo, že se již žádná zchátralá stavba jako kulturní památka neopraví,“ píše se v rozhodujícím usnesení Ústavního soudu.
Hadí lázně jsou klasicistní budova z konce 18. století, dnešní podobu získaly v 19. století. Teplický podnikatel Třešňák plánoval přestavbu. Všechny dosavadní návrhy na rekonstrukci ale odmítli památkáři, protože předložené návrhy oprav podle nich spočívaly vždy v praktickém zbourání budovy.