"Policisté pátrají po Tomáši Houdkovi, který je podezřelý ze zvlášť závažného násilného trestného činu. Pohybuje se pravděpodobně s dalším pachatelem dosud neznámé totožnosti. Jsou ozbrojení, pravděpodobně se pohybují ve voze Škoda Octavia stříbrné barvy," uvedla Hyšplerová. Oba muži mají vztah k Ústeckému kraji, mohou se ale pohybovat i v jiných částech republiky.

Hledaný Tomáš Houdek.

Podle serveru udalosti112.cz je Houdek hledaný kvůli přepadení večerky v Chotějovicích na Teplicku, kde údajně s komplicem napadli vietnamského prodejce. Podle zmiňovaného serveru napadený zemřel.

Proti tomu se policejní mluvčí důrazně ohradila. "Jsou hledaní v souvislosti s násilným činem, nikdo při něm ale nezemřel," upozornila Hyšplerová. Dál ale případ nechtěla komentovat.

Hyšplerová dodala, že Houdek je asi 170 centimetrů vysoký, silnější postavy, má hnědé vlasy střižené na ježka. Na sobě měl modrou bundu, tmavý svetr a modré džíny. Druhý muž je také 170 centimetrů vysoký, má krátké hnědé vlasy, je ale spíše hubené postavy. Policie žádá občany, aby v případě jakékoli informace kontaktovali linku 158.