Vibrátor, vibrační vajíčko, Venušiny kuličky a návrh k nim si zvolila jako téma svojí diplomové práce. Autorka Deníku řekla, že se snažila vytvořit produkty, které budou vnímané jemně a citlivě.

„Vždy mě to zajímalo. Třeba židlím se design věnuje, a je jich velmi mnoho. Toto je ale nová oblast, které se designeři dosud příliš nevěnovali,” řekla studentka.

Vymyslet sadu a kampaň k ní nebylo vůbec jednoduché. „Musela jsem nastudovat mnoho materiálů, od historického vývoje, až po jejich současný rozvoj. Také jsem hodně pomůcek nakoupila, musela je vyzkoušet a rozebrat, abych věděla, jak fungují,” uvedla.

Aby měla inspiraci, navštívila prý i mnoho erotických obchodů. Vše konzultovala s odborníky na gynekologii a sexuologii a dělala si různé ankety.

Marešová přiznává, že když se do tématu rozhodla jít, musela si rozmyslet, co ji čeká. „Je to téma, které se týká mnoha lidí, ale nemluví se o něm. Já věděla, že o něm budu muset veřejně mluvit,” uvedla.

Dodala, že se setkala již i s některými negativními reakcemi, ale spíše prý jde o reakce rozpačité.

Její výtvory, které jsou na elektřinu, mají indukční nabíjení, zatím nikdo nevyrábí. Doufá, že by se po úspěchu v soutěži mohl nějaký výrobce najít. Nevylučuje, že by se mohla designu erotických pomůcek po studiu věnovat i profesionálně. „Ale musela bych najít firmu, jejíž filozofie mi bude blízká,” dodala.

Studentka se ale nevěnuje pouze erotickým pomůckám. Deníku řekla, že například její bakalářská práce se týkala tramvají v pražské dopravě. Prý nejen toho, jak vypadají, ale i jak zapadají do celkového konceptu města.

O průmyslovém designu, včetně návrhu jejích erotických pomůcek se domnívá, že musí být praktický a lidem co nejpříjemnější. „Často zjišťuji, že když se věci snažíte udělat co nejvíce praktické, nakonec i nejlépe vypadají,” uvedla Marešová.