Zjištění Deníku potvrdila Šárka Poláčková z krajského policejního ředitelství. „Případ vyšetřují ústečtí kriminalisté,“ upřesnila Poláčková.
Vedení trmického hypermarketu vydírání nebere na lehkou váhu. Ředitel Globusu Jan Šamsa Deníku nebezpečí potvrdil. „Po vyděrači pátrá policie. Překontrolovali jsme ihned veškeré zboží. Pokud je jakýkoliv obal narušen, nebo jeví jiné stopy poškození, hned ho stahujeme z prodeje,“ uvedl Šamsa.

Podle ředitele aktuální situaci v hypermarketu monitoruje nepřetržitě rozsáhlý kamerový systém.
Co znamená vyděračovo ultimatum pro policejního psychologa Josefa Kováříka? „Pokud chtěl vyděrač sto tisíc korun na obchodním gigantu, jakým je Globus, může se někomu zdát, že jde o špatný vtip. Vždyť sto tisíc je dnes již celkem malá částka. Jenže pro drogově závislého či gamblera to mohou být v ten okamžik velmi důležité peníze,“ upozorňuje psycholog.

Takový požadavek většinou ukazuje nepřímo na situační agresivitu a pocit suverenity či nepolapitelnosti, který má pachatel v okamžiku vydírání. Ale vydírat obchodní řetězec o pouhých sto tisíc s výhledem na mnoho let vězení, pokud bude pachatel dopaden, to nesvědčí o člověku, který svůj čin plánuje.

Psycholog Kovářík si myslí, že jde spíše o osobu, která jedná v tom okamžiku ve zkratu nebo v situační tísni, čili v touze vyřešit svůj finanční problém.
Hrozba působí nevěrohodně, ale na druhou stranu podle Kováříka nelze podcenit žádné nebezpečí útoku.

„Pokud někdo oznámí nevěrohodné podivínské vydírání, neznamená to automaticky, že se tím nemusí policie zabývat. Nebezpečí může být právě v nestandardním chování vyděrače, byť pravděpodobnost útoku se jeví jako velice malá,“ dodal Kovářík.
Obavy z možné otravy potravin děsí nakupující.

„To víte, že se bojím, abych si nepřinesla domů něco otráveného. Co je to dnes za dobu, člověk jenom žasne,“ řekla Jindřiška Maláková.
Informace o vydírání obchodních řetězců, bank a obchodů se prakticky neobjevují. Napadené firmy se snaží, aby se zpráva tohoto druhu na veřejnosti vůbec neobjevila. Proto zjištění Deníku je ojedinělou informací, kterou veřejnost na Ústecku získala.