K ústeckému soudu přišlo 29 podnětů, přičemž některé se týkaly stejné záležitosti. Jeden návrh byl podán až po vypršení termínu pro jejich podání, kterým byl 24. říjen. Soud se podle mluvčí vůbec nezabýval podáním z Děčína, které nebylo podepsané.
Ani jednomu návrhu soud ještě nevyhověl, označil je za neopodstatněné. Některé navrhovatelé sami stáhli nebo se ukázalo, že je jejich jménem podal někdo jiný. To byl například případ údajného podání ze strany starosty Postoloprt Václava Ibla, který soudu sdělil, že žádný takový návrh nepodal.
Soud zamítl i návrh z Lovosic, kde se údajně padesátiletý muž z Litoměřicka pokoušel nakupovat volební hlasy od sociálně slabých. Už za to byl ve zkráceném řízení zatím nepravomocně potrestán devíti měsíci odnětí svobody s podmínečným odkladem na 18 měsíců. Odmítnut byl i návrh z Lubence, kde volební komise započítala do výsledků i hlasy pro zemřelého kandidáta.
Soud bude ale ještě projednávat společný návrh několika subjektů z Bíliny. Aktivisté tam během voleb natočili uplácení voličů z řad Romů. "Využili jsme figuranty, kteří si nechali vyplatit peníze za hlasy od jednoho obchodníka. Lístky potom samozřejmě do uren nevhodili," řekl ČTK už dříve Michal Voda z iniciativy Naši politici.
Osm případů údajného kupčení s hlasy v Ústeckém kraji stále prověřuje policie. Podle krajské policejní mluvčí Aleny Bartošové se nově vrátila ke kauze z ústecké čtvrti Mojžíř, kde údajně bylo sociálně slabým voličům nabízeno 200 korun za hlas pro ODS. Policie případ původně odložila. "Přes státní zastupitelství se k nám dostalo nové trestní oznámení týkající se této věci, kterým se nyní zabýváme," uvedla už dříve Bartošová.