Nejhorší situace je na Lounsku. Počet nemocných na 100.000 obyvatel tady dosáhl podle aktuálních dat 2350. Nemocných za poslední týden výrazně přibylo i na Teplicku a Mostecku. "Jsou to sousedící okresy, které mají nejvyšší nemocnost. Epidemie je tady už výrazná. V ostatních okresech jsme v začátku, i tady počet nemocných přesahuje 1000 na 100.000 obyvatel," řekl ČTK Trmal. Počet nemocných na 100.000 obyvatel na Mostecku Mostecku zvýšil na 1713 a na Teplicku na 1610.
Podle Trmala jde ve většině případů o akutní respirační onemocnění, hygienici už ale zaznamenali i několik případů chřipky typu A i B.

Kvůli nastupující epidemii ode dneška omezuje návštěvy všech pět nemocnic Krajské zdravotní, řekl ČTK její mlučí Jiří Vondra. "Dochází k zákazu návštěv na vybraných odděleních nemocnic Krajské zdravotní. A to na odděleních anesteziologicko - resuscitačních a jednotkách intenzivní péče dospělých i dětských," řekl ČTK Vondra. Zákaz platí v nemocnicích v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě a v Chomutově.