Podporu dostane policie, ale i profesionální a dobrovolní hasiči. Hejtman Oldřich Bubeníček řekl, že do budoucna kraj zvažuje i podporu městských a obecních policií.

Hasičský záchranný sbor podpoří kraj pětimilionovou spoluúčastí při výstavbě haly pro uskladnění techniky. Budova by měla vzniknout v Ústí nad Labem. Čtyři miliony dostane Policie ČR. Podle kraje za ně pořídí například termokameru, dron, svítilny nebo dalekohledy pro noční vidění. Složky IZS podporuje kraj dlouhodobě, stejně jako dobrovolné hasiče. „Budeme jim přispívat při nákupu nové techniky, při přestavbě nebo výstavbě nových hasičských zbrojnic," řekl Bubeníček.

Do budoucna kraj zvažuje i podporu obecních a městských policií. „Ústecký kraj je specifický, což si mnozí v Praze neuvědomují. Máme tady sociální problémy, bezpečnostní problémy, složení obyvatelstva. A jsme přesvědčeni, že v drtivé většině obecní a městské policie, hlavně tam, kde je více strážníků, výrazně doplňují práci Policie ČR. Hlavně pro menší obce příspěvek na vybavení ve výši 100 tisíc nebo 150 tisíc korun byla určitě milá pomoc," řekl Bubeníček.

Kraj teď bude mapovat, která města a obce svoje strážníky mají a kolik na ně musí vynakládat peněz. Pak chce vytvořit klíč, podle nějž by podporu přiděloval.

První podpory ze strany kraje by se jednotky obecní a městské policie mohly dočkat v roce 2018.