"Jedná se o nejvyšší rozpočet v historii, ve kterém počítáme s nejvyššími kapitálovými výdaji, největší částkou na investice v historii. A co mě osobně velice těší, historicky vysoká podpora půjde do sportu, kde je alokováno v rámci jednotlivých programů více než 50 milionů korun. Díky tomu mají šanci i teplické kluby a spolky získat finance pro své fungování v roce 2022," zmínil zástupce Teplic.

Dobrá zpráva se týká také kultury. "Bude navýšen program podpory aktivit stálých profesionálních divadelních souborů a hudebních těles působících v kraji, kam patří i Severočeská filharmonie Teplice," podotkl Štábl.

Peníze. Ilustrační foto.
Nejvyšší rozpočet i investice v historii. Ústecký kraj čeká rekordní rok

Rozpočet kraje na rok 2022 s částkou více než 45 milionů korun počítá také s opravou střechy teplického gymnázia, vnitřním vybavením nového areálu školních budov, které byly dokončeny v roce 2020 a budou využívány Střední školou stavební a strojní Teplice a Střední školou obchodu a služeb Teplice a v neposlední řadě také s opravu střechy a venkovních zdí Základní umělecké školy v Teplicích.