Pracovníci z krajského úřadu se zaměřili na dodržování jízdního řádu, čistotu vlaků, provádění kontrol jízdních dokladů, funkčnost a vybavenost toalet a označení vlaků a personálu.

„Po kontrole je možné říci, že kvalita cestování vlakem se zvyšuje, vagóny, ač staré, jsou většinou udržované v čistotě, na toaletách standardně nechybí mýdlo ani ručník. Jedno zpoždění přesahující patnáct minut bylo způsobeno spadlou trolejí na trati. Několik drobných prohřešků ale přece jen úředníci odhalili, jedním z nich je znečištěná voda, která nakonec přestala téct úplně. Za to bude dopravci navržena podle smlouvy peněžní pokuta,“ uvedla Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí odboru kanceláře hejtmana Ústeckého kraje.

Ke kvalitě vlaků a cestování se podle tiskové zprávy vydané Ústeckým krajem vyjádřili i cestující.

„Podle většiny ohlasů je skutečně ve vlacích vidět snaha poskytnout lidem co možná nejlepší komfort, ale technické možnosti souprav starých i několik desítek let jsou omezené a neodpovídají požadavkům moderní přepravy,“ dodala Hanáčková.

„Vítáme, že Ústecký kraj kontroly kvality provádí, protože to je pro nás důležitá zpětná vazba. Samozřejmě jsem rád, že se nejedná o žádné závažné prohřešky. Alespoň takto víme, v čem se ještě můžeme zlepšovat,“ vyjádřil se ředitel Krajského centra osobní dopravy v Ústí nad Labem Daniel Jareš.
Ústecký kraj chce v kontrolách pokračovat i nadále.