Bezpečnostní opatření v budově krajského úřadu začala zpřísňovat na konci loňského roku. Na recepci u vchodu se nejprve objevily speciální turnikety, které bez vědomí recepce nikoho do budovy nepustí. Recepční účel návštěvy začali zjišťovat i u lidí, kteří chodí na veřejná zasedání zastupitelstva, do té doby byl vstup na ně bez jakéhokoli omezení.

Před několika dny se v patrech politiků objevilo zařízení, které bez karty všem zamezuje do nich vstoupit.
Instalace nových bezpečnostních opatření Ústecký kraj stála více než dva miliony korun. "Kontrola Hasičského záchranného sboru v loňském roce doporučila změnit evidenci přítomnosti a pohybu osob v objektu vzhledem k zabezpečení budovy z požárního hlediska," zdůvodnila investici Hanáčková.

Petr Benda, krajský předseda ČSSD, která vládne v Ústeckém kraji, ČTK řekl, že opatření může působit tak, že se politici snaží od veřejnosti odříznout. Tvrdí ale, že nyní budou mít mnohem větší klid na práci. Podle něho se veřejnost k politikům dostane, pokud se domluví s jejich sekretariáty. Za standardní označil nová opatření i zastupitel Jaroslav Foldyna (ČSSD).

Bývalému hejtmanovi Jiřímu Šulcovi (ODS) se nová bezpečnostní pravidla nelíbí. "Kdybych byl hejtmanem, jejich zavedení bych rozhodně neschválil," řekl ČTK. Podle něho má být úřad veřejnosti co nejvíce otevřený.

Zastupitel Bronislav Schwarz (Severočeši.cz), který je ředitelem mostecké městské policie, tvrdí, že chápe přísná pravidla pro vstup do budovy úřadů, protože se tak dá zabránit třeba výhrůžkám bombovým útokem. Podle něho je ale nesmyslné, aby jiná pravidla platila pro patra, kde jsou politici, a pro patra, kde sedí obyčejní úředníci.

V budově ústeckého magistrátu, který se nachází nedaleko krajského úřadu, jsou opatření zcela jiná. Na vrátnici sedí služba a městští strážníci, do budovy se ale vstupuje volně, nikdo se zde nikoho na účel návštěvy během pracovní doby úřadu neptá. Křídlo radnice, ve kterém sídlí vedení města, má dveře, které jsou zavřené jen po pracovní době.