Mezi posledními dorazil na krajský soud návrh na vydání rozhodnutí o neplatnosti voleb v Mostě podaný Sdružením Mostečané Mostu (SMM). Podle něho hlavní volební soupeř - Severočeši Most se svým kandidátem Jiřím Zelenkou - používal v kampani neférové praktiky. Podle názoru sdružení kampaň "vybočila z rámce civilní etiky a morálky, která je standardem všedního života, ale vymkla se i z rámce běžné volební kampaně". V předvolební kampani prý byly používány proti SMM zkreslená a lživá tvrzení. "Jejich jediným cílem bylo poškození dobrého jména a politické prestiže kandidátů a činovníků navrhovatele či navrhovatele jako celku. Svým objemem, délkou a intenzitou tato kampaň zcela zásadním způsobem ovlivnila a zkreslila svobodnou vůli voličů," píše se v návrhu, který doplňuje i dokumentace billboardu s upravenou fotografií dosavadní náměstkyně primátora Hany Jeníčkové. Ta kandidovala za SMM až jako šestá v pořadí.

Proti údajně nečestné kampani se ozvala i Strana zelených ve Štětí. "Téměř všechny politické subjekty ve městě se před volbami spojily proti nám a zorganizovaly na nás úplný hon," řekl ČTK zástupce zelených Jindřich Boček. Strana ve volbách získala jediný mandát, který obsadil její lídr Milan Rygl. Právě on byl hlavním iniciátorem referenda o zákazu hazardu ve městě, které se z nařízení soudu uskutečnilo současně s komunálními volbami. Přišlo však málo voličů, takže referendum je neplatné.
Strany a hnutí v Chomutově chtějí opakování voleb kvůli údajnému kupčení s hlasy. Podnět podalo prostřednictvím svého lídra Daniela Černého, který se má stát novým primátorem, vítězné hnutí PRO Chomutov. Nové volby chce i TOP 09, která získala 4,95 procenta hlasů a do zastupitelstva se těsně nedostala.
Tři podněty kvůli údajnému nakupování hlasů se týkají i Bíliny na Teplicku. Některé případy údajné korupce dokonce zachytili během voleb prostřednictvím skrytého nahrávacího zařízení lidé z nevládních organizací Oživení, Transparency International a Naši politici.
Policie se podle krajské mluvčí Aleny Bartošové zabývá osmi případy údajného kupčení s hlasy. Jde o případy z Chomutova, Kadaně, Lovosic, Ústí nad Labem, Litvínova, Bíliny, Šluknova a Rumburku. "V některých případech už jsme zahájili úkony trestního řízení. Zajišťujeme důkazy, vyslýcháme svědky a vyhodnocujeme zajištěné materiály. Nikdo ale zatím obviněn nebyl," doplnila Bartošová.