Ze stejných důvodů ve čtvrtek shromáždění DSSS zakázalo také Kladno. V obou případech se může strana obrátit na příslušný krajský soud.
Konání mítinku oznámila DSSS ústeckému magistrátu na začátku měsíce. Shromáždění se mělo uskutečnit 7. května od 14.00 do 18.00 na Mírovém náměstí. Účelem setkání mělo být seznámení se současnou vnitropolitickou situací v zemi. Strana počítala s tím, že by se akce mohlo zúčastnit 100 až 300 lidí.

Magistrát ještě předtím obdržel oznámení o volebním shromáždění od ODS. Mělo se odehrát tentýž den na tomtéž místě od 14.00 do 17.00. Protože se oba svolavatelé nedohodli na úpravě doby konání mítinků, úřad shromáždění DSSS zakázal.
Pocit ohrožení

Akci DSSS v uplynulých dnech zakázal i Městský úřad v Táboře. Zdůvodnil to mimo jiné právě tím, že DSSS je pokračovatelkou zatím nepravomocně rozpuštěné Dělnické strany, kontinuitu stran podle něj dokládají třeba internetové stránky. DSSS poté odeslala k českobudějovickému krajskému soudu žalobu na město Tábor a soud dnes rozhodnutí radnice zrušil.

Soud rozpustil Dělnickou stranu rozhodnutím ze 17. února. V programu, idejích a symbolech strany nalezl xenofobní a šovinistické prvky, rasistický podtext a návaznost na nacionální socialismus. Strana podle soudu podněcuje k násilí a usiluje o radikální změnu demokratického zřízení. Podle verdiktu také uměle vytváří pocity ohrožení, třeba ze strany cizinců a imigrantů. DSSS vede do voleb šéf Dělnické strany Tomáš Vandas. (čtk)