Krajský předseda ČSSD a Prokešův přítel Petr Benda řekl pro Českou tiskovou kancelář, že nepředpokládá, že by Prokeš musel ze strany odejít.
Podle Bendy je jeho případ jiný než například případ bývalého člena krajského vedení strany Karla Vrby, který musel loni v prosinci ze strany odejít poté, co média informovala, že byl v minulosti odsouzen. Benda řekl, že Prokeš nikdy odsouzen nebyl, s obětí útoku se dohodl na odškodnění.

Situace v Ústeckém kraji a spojování místních stranických funkcionářů s kauzami podle serveru vadí některým vysoce postaveným členům ČSSD.
Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka například prohlásil, že série negativních informací o tamní organizaci sociální demokracie zhoršuje celostátní vnímání ČSSD u veřejnosti.

Prokeš je mimo jiné vlastníkem hotelu Corrado na Teplicku, který je často spojován s prostitutkami. V hotelu se opakovaně scházely i špičky ČSSD včetně předsedy Jiřího Paroubka. Lidé na Teplicku již řadu let spekulují o tom, že skutečným majitelem hotelu je Benda, který to však popírá.

Na konci loňského roku kromě Vrby musel z ČSSD odejít i podnikatel Tomáš Horáček, který prý za vstup do děčínské ČSSD nabízel studentům účast na rautech nebo jízdu limuzínou. V minulosti byl údajně odsouzen za řízení vozidla bez řidičského oprávnění. Sociální demokraté se v regionu obviňují i z organizování hromadných vstupů do strany. (čtk)

Z PROHLÁŠENÍ MÉDIÍM

Oba dva zainteresování Martin Prokeš a Jiří Kulík litují toho co se mezi nimi bezprostředně po skončení VI. reprezentačního plesu Statutárního města Teplice konaného dne 20.2. 2009 stalo. V prohlášení ze dne 5.3. 2009 zaslaného médiím vyplývá, že Martin Prokeš nejen projevil nad svým jednáním lítost, ale že došlo také ke vzájemnému urovnání sporu, který byl výhradně záležitostí těchto dvou osob.
(red)