„Pódium jsme stavěli od včerejšího poledne, skončili jsme asi hodinu před půlnocí,“ řekl na místě jeden z techniků. „Vše už je na místě, jsme připraveni. Bude to velké,“ vzkázal další z mužů na stadionu.

Koncert začíná ve 20.00 hodin, policisté i strážníci už jsou v pozoru. „Je posílen výkon pořádkové a dopravní policie,“ řekla ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

„Na zajištění veřejného pořádku budeme spolupracovat s městskou policií, samotnou akci zabezpečuje bezpečnostní agentura,“ dodala.

Policisté jsou si podle ní vědomi, že může dojít k dopravním komplikacím, lidem proto doporučují využít městskou hromadnou dopravu, nebo parkovat daleko od stadionu. Parkoviště u Zimního stadionu je uzavřené, v 15.00 se tam otevřel stánek s občerstvením a začal doprodej vstupenek.

Ředitel městské policie Pavel Bakule říká, že hlavním úkolem strážníků bude doprava.

„Jde především o to, aby nebyly problémy na konci akce, při vyjíždění vozidel na hlavní komunikaci. Máme připravených šest lidí, ale stav můžeme v případě potřeby posílit,“ uvedl Bakule.

Spoje posílil také ústecký dopravní podnik, který mezi 16. a 18. hodinou pošle do Všebořic deset mimořádných spojů. Ty budou po skončení koncertu připraveny odvézt návštěvníky zase domů.