V lednu se evidují další lidé, kterým skončila pracovní smlouva. Ani prognózy na první čtvrtletí roku nejsou příliš optimistické. Situaci by mohl zlepšit až nástup sezónních prací.

Na to už netrpělivě čeká i Petr Horák z Teplic, který zůstal od ledna bez práce. „Přes zimu je situace s pracovními příležitostmi zoufalá. Pracoval jsem pro malou stavební firmu, ale teď pro nás nemají žádnou práci. Máme dvě malé děti a kdyby nám finančně nepomáhali manželčini rodiče, nevím, co bychom si počali. A to nedělám nic jiného, než že pročítám inzeráty, vyptávám se všech známých a snažím se najít práci, kde se dá,“ zoufá si.

Volných pracovních míst bylo k 31. prosinci 2009 evidováno na Teplicku 119, na jedno volné místo připadalo 74 uchazečů. Nejméně volných pracovních bylo bylo pro uchazeče se základním vzděláním, pouze 14, pro vyučené je jich 47, pro středoškoláky a uchazeče s vyšším odborným vzděláním 33 a pro vysokoškoláky 25 volných míst.

Přitom co se týká vzdělanostní struktury uchazečů o zaměstnání, největší počet, celkem 4 096 uchazečů, má základní vzdělání. (ot)

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.