Právě hazard patří letos na Teplicku k často diskutovaným tématům. A nejinak tomu je v předvolební kampani. A ne jen v Teplicích.

Větší města se s hazardem v hernách v ulicích vypořádala po svém. V Bílině mají vyhlášku, která umožňuje výjimky pro některé provozovatele. Ale jinak hazard končí. „Nové herny nepovolíme, i když to zkoušejí," říká starosta Josef Horáček. Podobně v Krupce jsou jen vybrané herny.

Třeba v Dubí vyhláška regulující hazard platí už přes dva roky. „Peníze vydělané pro rodiny by měly zůstat v rodinách. Ne v hracích automatech," řekl už dříve starosta Dubí Petr Pípal. Problémem nejen v Dubí jsou „černé herny". Na vietnamského provozovatele herny v Pozorce u kruhové objezdu si před několik týdny došlápla policie. Zabavila tam několik automatů, které fungovaly bez svolení státu. Šetření policie stále neukončila. V případě, že se provozovatelům nelegálních heren prokáže porušení zákona, můžou na několik let skončit za mřížemi.

Dalším hitem letošních voleb ve městech jsou referenda proti hazardu.

Mohlo být i v Teplicích, ale zastupitelé z většinové převahy to zamítli, respektive o tom nechtěli ani jednat. Iniciátoři se zde ale nevzdávají. Věří, že samotní obyvatelé si jednou budou moci svobodně říci, zda automaty chtějí okolo sebe, nebo nikoli.

A co vy na to?

Matias:„Herny ať jsou dál, ale chce to ostřejší kontroly policie. A nejen v hernách, ale také na ulici. I tam se přeci krade a fetuje."

Romana: „Já bych to zrušila. Dříve nic takového nebylo a žilo se taky dobře. Výplatu má chlap donést domů rodině a ne ji prohrát v automatu."