Výpověď z nájmu musela ve čtvrtek podat podnikatelka Miroslava Huláková. Provozuje v Mostě na tržnici pod Kosmosem Cafe bar Retro. Kvůli státem nařízené prohibici přišla o část zisků a rozhodla se raději provoz podniku k poslednímu říjnu ukončit. "Nemám finance na to, abych nakoupila nový alkohol. Jsem si stoprocentně jistá že ten, který mám ve skladu, je přitom nezávadný," rozčiluje se na liknavý přístup státu k podnikatelům restauratérka. Nechápe, proč například nemůže rozlévat pití, které nebylo vůbec vyrobené v České republice.

U lihovin vyrobeného letos musejí výrobci a distributoři doložit původ lihu novým dokladem. Otevřené láhve mají být zlikvidovány, majitelé raritních a drahých láhví budou moci pro otevřený alkohol získat test. Testy v Mostě provádí například Výzkumný ústav pro hnědé uhlí. "Bohužel jsou zdarma jen pro běžného občana. Já jako podnikatelka si je musím zaplatit," řekla Miroslava Huláková. Stát by měl v těchto případech testování proplatit, domnívá se.

Řada zákazníků ani prodejců alkoholu neví, jak poznají, kdy byla láhev s destilátem vyrobena. Podle zjištění Deníku musí být každá láhev opatřena na obalu LOT kódem, pod písmenem L. Za ním se nachází datum výroby.

Petr Maxa z firmy Granette a Starorežná Distilleries uvedl, že první dvojčíslí za písmenem L označuje rok výroby, následující tři čísla označují pořadový den výroby, poslední čtyřčíslí je hodina a minuta výroby.

Nikola Jamborová ze společnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka uvedla, že na jejich lahvích číslice za písmenem L označují den výroby, měsíc a poté teprve rok.

Někteří výrobci destilátů, proto na své webové stránky umístili návod, jak bezpečně poznat vyrobený alkohol před rokem 2012.