„Tak to abych už přezul. Děkuji, že jste mi to připomněli. Budu tam jezdit v zimě na lyže a také s dětmi bobovat. Pokutu by se mi platit tedy nechtělo,“ reagoval v anketě Deníku zda mají přezuto Martin Nováček z Teplic.
Pneuservisy mají v těchto dnech napilno. Předpovědi počasí slibující místy už i příchod sněhu zaktivovaly řadu řidičů k nazutí zimních pneumatik.
Většina pneuservisů praská ve švech. Podle námi oslovených provozovatelů se někde musíte dokonce objednat předem. Na přezouvání je čas i bez zmíněné avizace sněžení, neboť teplota už klesla pod sedm stupňů.

Julius Farkaš vedoucí provozovny Temposervis, a.s., Teplice uvedl, že už nyní zaznamenali zájem o přezutí. „Co bude až začne sněžit, to si nedovedu představit,“ řekl. „U nás najdou motoristé pohodlí v tom, že se mohou objednat na určitou hodinu, kdy pak přijedou a nemusí čekat frontu. Letní gumy si zde mohou uskladnit a nebo si pořídit zcela nové obutí,“ dodal.
Podobně na tom jsou i v dalších pneuservisech v teplickém okrese.

Zájem o přezutí jsme zaznamenali například v pneuservisu Holeček v Teplicích a nebo také u pneuservisu Batovec na výpadovce z Teplic na Bílinu či v Dubí v Inter Pneu. Někde vám přezují na počkání, ale doba se může protáhnout i na hodiny.
V poslední době velkou polemiku vyvolávají levné pneumatiky, které jsou k dostání zhruba za 700 korun v supermarketech. Mnozí řidiči tvrdí, že jim to stačí a že ušetří. Prodejci ale oponují, že za ty peníze nemůže mít směs použitá na výrobu těchto gum požadované vlastnosti.

Na zimní obutí nedá dopustit Vlastimil Mařík, který najezdí v zimě pět tisíc kilometrů. „To bych si ani netroufl jezdit na letních pneumatikách na zasněžených silnicích. Jezdím i do hor a tam je to nezbytné,“ řekl motorista z Teplic.