Třiašedesátiletá Jaroslava Medunová nesplácela úvěr, který si vzala na podnikání a přišla o všechno. Několik měsíců pak bydlela se svým psem ve starém autě v Kostomlatech pod Milešovkou. V jedné staré Škodovce spala a druhá sloužila jako jakýsi obývák a kuchyně dohromady. Měla několik nabídek na bydlení, možnost azylového domu, ale vše odmítala. Jedním z důvodů bylo, že by si s sebou nemohla vzít svoji psí kamarádku. Pomoci se jí snažila jak starostka z Kostomlat Eva Krejsková tak i bžanská starostka Marie Knotková. Paní Medunová však nabízenou pomoc odmítala, bydlení si chtěla shánět sama. Brzy však zjistila, že to nebude nic jednoduchého. Problém je výše nájemného, na které by jí padl celý nízký důchod. Našel se však člověk, kterému nebyl osud ženy a psa bez domova lhostejný a pomohl.

Podnikatel Pohorský v úterý po telefonu sdělil, že ho zaujal nejen příběh paní Medunové, ale především její vztah ke svému pejskovi. „Co vím, tak měla nabídky na bydlení, ale s podmínkou, že opustí svého psa. Ona nechtěla. Mám pejsky velmi rád, líbilo se mi to, tak jsem se rozhodl, že jí pomůžu,“ řekl podnikatel. Přes realitní kancelář pronajal důchodkyni na 5 měsíců byt 3 1. Nebude platit nájem, jen energie. Minimálně na zimu tak bude důchodkyně i se svým psem v teple. Co bude dál, se uvidí. Jaroslava Medunová dostala šanci a má nyní 5 měsíců na to, aby si sehnala práci a byla tak schopná platit pravidelně nájem. Jestli to bude ve stávajícím bytě v Krupce se časem uvidí.

Jaroslavu Medunovou jsme v úterý navštívili v jejím bytě. Jak návštěva ale dopadla, se dočtete ve středečním teplickém deníku…