„Zasílám fotky z poslední únorové soboty, z ulice U Vlastního krbu. Poslala bych raději pěkné jarní obrázky z Teplic, ale bohužel naše ulice zdobí psí výkaly a odpadky. Majitelům psů je to očividně úplně jedno. Dost cestuji po Čechách, ale Teplice, obzvláště pak Trnovany jsou zatím nejšpinavějším městem,“ napsala nám do redakce Iva Čepková a do mejlu připojila fotografie ze „špinavé“ ulice. Nepořádek zůstává na ulicích i po kuřácích.

Ne všichni jsou zodpovědní, a tak nedopalky vyhazují, kde se dá. Tání odhalilo po městě také spoustu lahví, nespočet papírových obalů od čehokoliv, ale psí exkrementy především na trávě vedou. Pejskaři, který po svém čtyřnohém miláčkovi neuklízí, hrozí pokuta.

Problémy s exkrementy mají i v dalších městech teplického okresu.

Šlápnutí do lejna a navíc na ulici, tak to rozhodně naštve. Mnohé donutí použít sprostá slova, někteří si tento nepříjemný dáreček odnesou na botě až domů.

V Teplicích také už zkoušeli rozmístění odpadkových košů speciálně na psí exkrementy. Ale to se v minulosti příliš neosvědčilo.
Vedení města nyní přišlo s novinkou, která má pejskaře motivovat k udržování pořádku v ulicích. Majitelům psů poskytne praktickou pomůcku – tzv. clipnex, která má pejskařům úklid po svém miláčkovi také usnadnit. „Smyslem akce je jednak symbolické ocenění zodpovědných pejskařů. Doufáme také, že tímto způsobem upozorníme na problém a podnítíme k následování další občany, kterým vzhled našeho města není lhostejný,“ říká primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Clipnex, který je symbolicky vyrobený na zakázku v teplickém žlutomodrém provedení, si můžete vyzvednout v informační kanceláři v přízemí hlavní budovy magistrátu.