Návštěvníci slavností se mají na co těšit i tentokrát. Nebude chybět slavnostní průvod městem, který vyjde v sobotu v 9:30 hodin od budovy základní školy v Hrdlovské ulici.

Na historickém tržišti kromě stánků s řemeslnými produkty a předvedením jejich výroby budou účinkovat pouliční a loutková divadla, bude tu i soutěžní aréna pro děti. Pro návštěvníky je připraveno také na 250 prodejních stánků.

Na Klášterním náměstí bude připravený po oba dny kulturní program. Určitě byste neměli vynechat výstavy, k vidění jich je hned několik. S dětmi se zajděte podívat na okresní výstavu chovatelů domácího zvířectva. Pro milovníky mašinek bude k vidění výstava velkého modelového kolejiště a modelů železničních vozidel v tělocvičně DDM Deštník. Přístupná bude i železniční expozice v budově železniční stanice Osek město od 9 do 16 hodin.

Na Oseckých slavnostech bude po oba dny také Mobilní Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí kavárníci na palubě zatemněného autobusu. V neděli od 14 hodin přijedou do Oseka podpořit kavárnu POTMĚ i fotbalisté FK Teplice. Těšit se můžete nejen na autogramiádu současných hráčů A týmu Pavla Moulise, Siima Lutse a Jana Vošahlíka či bývalé klubové legendy Pavla Verbíře, ale navíc klub podpoří akci i dresem FK Teplice s podpisy všech hráčů, který čeká na jednoho z návštěvníků kovárny POTMĚ.

Děti jistě nejvíc ocení atrakce na pouťovém prostranství, kde budou kolotoče, houpačky, autíčka, střelnice či motokáry. V sobotu ve 22 hodin rozzáří nebe ohňostroj. Vstup na oseckou pouť je zdarma.

Podívejte se, jak to vypadalo na Osecké pouti vloni:

S poutí jsou také spojená dopravní omezení. "S blížícím se pouťovým víkendem žádá Město Osek o trpělivost zejména všechny řidiče a to v souvislosti se stavebními pracemi, které ve městě aktuálně probíhají. Město se s investory oprav i stavebními firmami dohodlo na takových opatřeních, která by měla zajistit maximální možnou průjezdnost městem během Oseckých slavností," požádal za organizátory Petr Šíla.

Dokončený bude nový asfaltový povrch v Dolejšově ulici, na Tyršově ulici se práce zastaví a vozovka bude průjezdná v obou směrech bez větších problémů. "Parkování pro návštěvníky pouti bude zajištěno na obvyklých záchytných odstavných plochách," dodal Šíla.