Jedná se o nově otevřenou kavárnu Café Bárka, kterou provozuje Fokus. Již na zítra připravil zakladatel legendárního teplického Pop music fan clubu Jiří Dušek besedu o začátcích bigbítu v Čechách. Pozvání přijali protagonisté řady slavných beatových skupin ze 60. a 70. let Viktor Sodoma a Karel Kahovec. Během besedy, která začíná v 16.00 hod., uslyšíte unikátní nahrávky skupiny Matadors pořízené ilegálně v červnu 1966. Večer od 19.00 hodin budou oba tito nestárnoucí zpěváci vystupovat v Domě kultury Teplice s pořadem věnovaným vzpomínce na Petra Nováka společně s obnovenou skupinou Georg&Beatovens”.

Teplický Fokus pracuje s desítkami klientů, trpících duševními chorobami.
U zrodu Fokusu v Teplicích stála Ivana Fujanová, které se podařilo nabídnou službu této skupině lidí a tím, že nad pobočkou stojí tak významná organizace, jakým je ústecký Fokus, i potřebnou jistotu a zázemí. Když se k tomu připojil elán a chuť Ivany Fujanové a dalších pracovníků, stalo se z teplického Fokusu opravdu velmi užitečné místo, jehož základem je práce s lidmi, kteří trpí nemocemi z okruhu psychóz.
Klienti mají možnost účastnit se různých sportovních či kulturních akcí nebo kroužků, popovídat si. Další oblastí, na kterou se Fokus specializuje, jsou sociálně terapeutické dílny, v jejichž rámci v nové kavárně Bárka, obsluhují sami klienti. (re)