Vznik nové organizace v Bílině podle serveru iniciovali lidé blízcí bývalému šéfovi ústecké krajské ČSSD Petru Bendovi, jenž nyní vede okresní organizaci ČSSD v Teplicích, pod kterou Bílina spadá.

Petr Benda včera Teplickému deníku řekl, že není důvod pro spojování jeho jména s aktuálním děním ohledně ČSSD v Bílině. „Pokud vím, tak takováto nová místní buňka se projednává na výboru již rok. Stávající organizace vedená panem Aubrechtem už dlouho nepřijímala nové členy. Není v tom nic protizákoného, že tam vznikla tedy další místní ČSSD,“ uvedl Benda.

První organizaci řadu let vede v Bílině bývalý poslanec Vlastimil Aubrecht. „Dozvěděl jsem se, že měli přijmout 36 lidí. Je to šílené, ta organizace vznikla před 14 dny za účasti šesti lidí blízkých panu Bendovi a najednou jich je 42. Stydím se za to, že se takové věci v ČSSD dějí,“ řekl Novinkám Aubrecht.
Budeme se tomu v Deníku ještě věnovat.

Podle serveru se hovoří také o dalším chystaném pokusu založit novou opoziční stranickou buňku v Lounech. Podle Fišery taková žádost existuje, ale nemá šanci na úspěch. „Nemá to žádné opodstatnění, v Lounech už máme silnou funkční organizaci,“ řekl serveru Fišera. Podle něj jsou za snahou o založení organizace v Lounech osobní boje. (čtk, pem)