Bílinský místostarosta stál u zrodu lávky, která v konečném součtu přijde na přibližně pětadvacet milionů korun. Hlavně by měla přispět k bezpečnosti. Je to právě průtah městem, a konkrétně místo u nádraží, kde se v této lokalitě stávalo hodně nehod. Lidé na poslední chvíli dobíhali z města na vlak a už tolik nevnímali, že přebíhají silnici, kde denně projedou stovky vozidel.

Bezbariérový mostík ve tvaru křivky, kterou budou podpírat sloupy, propojí prostor před nádražím a panelovým sídlištěm. Zásluhou pozvolného stoupání bude vhodná jak pro vozíčkáře, tak pro maminky s kočárky, cyklisty i bruslaře.

Po dostavbě bude lávka měřit od povrchu vozovky ke spodní části 6,20 metrů. Výška je daná normou, ale také podmínkami dopravní policie a Ředitelstvím silnic a dálnic.

Jediným problémem, který pak podle něj pro řidiče nastane, bude krátkodobé omezení průjezdnosti, až se bude dělat lávka přes silnici.
V plánu je pokračování projektu, tedy navázání vjezdů do sídliště. Aby se dalo bezpečně projet ze sídliště v Bílině až okolo nádraží na Kyselku, za řekou Bílinou. Vše je ve fázi příprav. Je to otázka financí.

Kvůli stavbě byl přesunut stávající přechod přes silnici. Očekávajte také dopravní omezení, až se bude dělat lávka přímo nad silnicí. Půjde ale spíše o mostík než lávku.