„Na pozici občanského zaměstnance Policie ČR se věnuji téměř pět let protidrogové prevenci. Spolupracuji s více než třiceti středními školami v kraji. Přednáším o právních důsledcích nezákonného nakládání s drogami. Vysvětluji studentům, jaké největší iluze panují mezi lidi o tom, co je a není nezákonné, a proč jsou drogy nebezpečné. Každý rok oslovím zhruba 3200 studentů,“ uvedl Kotas.

Ústecké krajské policejní ředitelství chystá na 26. listopad v teplickém lázeňském domě Beethoven odbornou konferenci na téma Nebezpečí skrytá v drogách a závislostech. „Vysoce postavení policisté zhodnotí drogovou problematiku, naznačí aktuální trendy na drogové scéně, doloží to statistikami z kraje i v rámci republiky. Pohovoří o příčinách rizikového chování dětí a dospělých a zdůrazní nezastupitelnost prevence,“ předeslal Kotas.

„Určitě se tam dozvím něco zajímavého pro svou další činnost,“ dodal s tím, že preventivní přednášky na školách sice policie pro příští rok z důvodu úspor zrušila, sám se však dohodl s řadou škol na pokračování projektů. „Nyní školy přijímají přednášky jako produkt Policie ČR, tedy jako něco oficiálního. Od příštího roku je budu poskytovat zdarma jako důchodce,“ doplnil.