Galerie na místě bývalého Prioru jich v projektu nabízí na čtyři sta padesát. Fontána, což je pracovní název druhého centra, jich má ve studii namalováno na sto dvacet. V obou případech by to mělo být pod střechou, takže z plochy pro parkování na náměstí to prakticky nic neubere. U Fontány se počítá s dalšími místy pro parkování venku.

Oba projekty, které jsou na sobě nezávislé, jsou ve fázi příprav. Začít by se mělo v příštím roce.
Galerie doznává změn ještě ve fázi příprav. Architekti reagují na podněty občanů.

„Snížili jsme například výšku části nové budovy nad současným obchodem Merkur. Upravili jsme také sedlovou střechu u průhledu z Náměstí Svobody na gymnázium. U plošin pro zásobování nově počítáme se speciálními krycími rukávy pro snížení hlučnosti,“ konstatoval Luděk Schmidt, ředitel developerské společnosti Dandreet, která přípravu projektu zajišťuje.

TEPLICKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU - STAŇTE SE JEHO FANOUŠKEM ZDE

Studie je připravená také v případě Fontány, což je pracovní název pro druhé centrum. To by mělo být situováno v bloku Krupské ulice, náměstí Svobody a ulice Divadelní . Budova magistrátu v Krupské ale zůstane nedotčena. Zato zmizí náměstí hyzdící nedostavěný objekt naproti Prioru, kde měly být bytovky. close zoom_in

Ty tu vlastně v určité podobě zůstanou.
Mají zde v rámci obchodního centra vzniknout luxusní malometrážní byty s terasami v horní části pod střechou. Architekti v případě obou center sledovali také cíl, aby objekty oživily centrum města a architektura doplnila historickou zástavbu o novou dimenzi.