Hladovku zahájily v úterý v Drahonicích kvůli obavám z deportace z Česka čtyři desítky běženců, převážně Iráčanů. Postupně ale s hladovkou končí, což podle Rendlové není žádným překvapením. "Za deset let, co pracuji jako mluvčí cizinecké policie, nepamatuji případ, kdy by někdo držel hladovku tak dlouho, aby skončil v nemocnici. Když zjistí, že se ničeho nedomohou, tak to vzdají," uvedla. Hladovku jako formu protestu podle ní lidé v detenčních zařízeních používají často. "Není jim to ale nic platné," dodala.

Po pátečních teroristickým útocích v Paříži, které si vyžádaly už 129 obětí, cizinecká policie zesílila kolem zajišťovacích zařízení pro cizince hlídkovou činnost. Policisté přísněji dohlížejí na vnější oplocení uprchlických zařízení. Zda je to opatření kvůli uprchlíkům, nebo i možným útokům českých protiislámských radikálů na zařízení, Rendlová neuvedla. "Všude je ale klid, žádné problémy jsme nikde neměli," dodala.
Detenční zařízení v Drahonicích, které vzniklo z areálu bývalé věznice, má kapacitu 240 lidí, určeno je výhradně pro muže. V zařízení je nyní podle Rendlové 92 lidí. "Nejde přitom jen o uprchlíky," poznamenala. Jsou tam podle ní například i Ukrajinci nebo Bělorusové, které cizinecká policie opakovaně zadržela na území České republiky při práci načerno.