Podpořit českobudějovické protesty se rozhodli také lidé v Duchcově na Teplicku, kde se v sobotu odpoledne sešlo asi 50 lidí. Akce na náměstí nebyla ohlášená, policie zaznamenala dva přestupky.

Konflikt souvisí s napjatou situací, která v Duchcově panuje od května, kdy tu skupina Romů napadla manželský pár. V sobotu odpoledne se tu konalo setkání asi 50 lidí na podporu protiromské demonstrace v Českých Budějovicích.
Případ vyšetřuje kriminální policie. "Krátce po tomto incidentu jsme ve spolupráci s městskou policií zadrželi čtyři muže," řekla Hyšplerová. Dodala, že jeden z obviněných se navíc dopustil trestného činu násilí proti úřední osobě. "Po konzultaci s dozorujícím státní zástupcem bude podán návrh na vzetí obviněných do vazby," doplnila mluvčí.
Sobotní setkání v Duchcově nebylo oficiálně hlášené, lidé se svolali prostřednictvím facebookových stránek. Policie v této souvislosti nezaváděla žádná bezpečnostní opatření, byl pouze posílen výkon služby pořádkové policie. Staly se tu dva přestupky proti občanskému soužití.
V Duchcově je napjatá atmosféra od 18. května, kdy pětice Romů napadla mladý manželský pár vracející se z diskotéky. Ženu povalili na zem, kopali a bili pěstmi. Policie případ klasifikovala jako pokus o těžké ublížení na zdraví. Ústecký krajský soud poslal ve čtvrtek tři z útočníků do vazby.(čtk)